Barbecue - päritolu kohta on erinevaid arvamusi. Päritoluks arvatakse olevat Hiina, Prantsusmaa ja Lähis-Ida. Tänapäeval peetakse barbecue kodumaaks Ameerikat. Barbecue kogub populaarsust ka eestlaste hulgas, barbecue on juba sama loomulik tegevus kui grillimine.

Barbecue (BBQ)  tähistab aeglast küpsetamist madalal kuumusel ( u. 100 kraadi), niiskes ja suitsuses keskkonnas. BBQ liha omandab suitsuse maitse ja tänu aeglasele küpsemisele on liha mahlane. BBQ ahjus valmistatud liha kvaliteedinäitajateks on maitse, välimus, pehmus/küpsus ja suitsuring.

Grillimine - küpsetamine hõõguvate süte kuumuses. Grillides tekib lihale ilus pruunistus. Kuumus on kõrge, see tõttu tuleb pöörata tähelepanu liha välimuse, meeldiva aroomi ja mahlasuse säilitamisele. Grillitakse vabas õhus hõõguvate süte kohal vardas või restil.

Wokkimine - idamaine kuumtöötlemismeetod, mille puhul toitu kuumutatakse suhteliselt lühikest aega kõrgel kuumusel väheses õlis pidevalt segades. Nimetus pärineb Hiinast, kus WOK tähistab katelt meenutavat panni. Wokkimiseks lõigake liha õhukesteks ribadeks või viiludeks ja maitsestage kergelt. Rasvaine olgu pannil enne liha lisamist võimalikult kuum.

Mop-kaste - barbecue ahjus küpsetatava liha niisutamiseks ja maitsestamiseks kasutatav kaste, mida määritakse lihale küpsemise käigus. Selles olevad ürdid ja vürtsid imbuvad lihasse ja annavad vajaliku maitse. Lisaks kaitseb mop liha intensiivse suitsu ja kuivamise eest. Mop peab olema kuum, et see liha ei jahutaks.

Röstimine - põhimõtteliselt sama mis grillimine. Toidu valmistamine hõõguvate süte kohal.

Suitsutamine - toidu (enamasti liha ja kala) töötlemine suitsuga. Eesmärk on anda kalale või lihale meeldiv välimus ning suitsumaitse. Sellise töötlemisviisiga suudetakse pikendada toote säilivust. Suitsutamist on, kas külmsuitsutamine mis toimub u.20-30 kraadi juures või kuumsuitsutamine mis toimub u.65-80 kraadi juures.

Kaudne grillimine -  grilli keskosasse sütt ei panda, vaid lükatakse grilli ühte äärde. Teise äärde, kus sütt ei ole, pannakse fooliumvann, et toidust tilkuv rasv ei kukuks sütele. Süte kohale pannakse fooliumvann mida võib täita veega, veiniga, mahlaga, erinevate maitsetaimedega see teeb küpsetuskeskkonna niiskemaks ja lisab toidule arooomi. Kuumus jaotub ühtlaselt, ning toit ei lähe kõrbema. Sellisel meetodil võib grillil valmistada ka pikemat küpsetusaega nõudvaid roogasid (kana, loomaliha). Otstarbekam süte asemel kasutada grillbriketti, see annab ühtlasemat kuumust ja kestab kauem kui söed.

Marineerimine - marinaadil on liha pehmendamisel üldiselt arvatust väiksem roll. Isegi marinaadi happelised koostisosad, nagu tsitrusemahl või äädikas, ei jõua liha keskosani, vein aga võib mõnikord lihast koguni mahla välja tõmmata ja seda kuivatada. Nii vedelad kui kuivad marinaadid mängivad olulist rolli hoopiski maitsestajana, andes lihale küüslaugu, maitseürtide või vürtside hõrgu maitse.